Pričetek 2. slovenske rokometne lige

Pričetek 2. slovenske rokometne lige

V prihajajočem vikendu se pričenja nova sezona 2. slovenske rokometne lige in sicer s petkovo tekmo med novonastalo člansko ekipo DRŠ SEBASTJANA SOVIČA, ki prihajajo iz Šoštanja in RK GORIŠNICA. Našo ekipo tekma čaka v soboto, ob 19. uri in sicer proti ekipi RK SEVNICA.

V lanski sezoni je v ligi nastopalo 7 moštev, letos, na veselje vseh, kar 10. Iz 1. B DRL je izpadla ekipa iz Gorišnice medtem ko je iz naše lige, ligo višje napredovala ekipa iz Ptuja. Veseli smo, da so se ligi pridružili že omenjena ekipa DRŠ SEBASTJAN SOVIČ in RD ANKARAN, ki do sedaj še nista nastopala v članskih selekcijah, po nekaj letih premora, pa se s člansko ekipo vrača tudi RD RADEČE PAPIR NOVA. To pomeni več tekem, več napetih trenutkov za gledalce in dodatne priložnosti, da se igralci dokažejo na parketu.

Pri vodstvu naše lige so izračunali, koliko bo morala prepotovati posamezna ekipa. Največ bodo letos prepotovali igralci RD Ankaran, saj jih čaka kar 3248 km poti do vseh tekem. Tik za njimi je RK Nova Gorica s 3120 km. Po drugi strani pa bo najmanj potovanj opravila ekipa RK Sevnica, saj bodo prepotovali “le” 2038 km (63% poti Ankarana). Povprečna razdalja, ki jo bo letos prepotovala ekipa v ligi, znaša približno 2450 km, kar je primerljivo z razdaljo od Ljubljane do skorajšnjega skrajnega severa Norveške.

Prepotovane razdalje po ekipah:

RD Ankaran: 3248 km

RK Nova Gorica: 3120 km

RK Arcont Radgona: 2840 km

RD Alples Železniki: 2378 km

RK Gorišnica: 2334 km

RK Maribor Branik: 2302 km

RK Kronos: 2166 km

RD Radece Papir Nova: 2150 km

DRŠ Sebastjan Soviča: 2116 km

RK Sevnica: 2038 km

Vsem ekipam želimo čim manj poškodb, uspešne tekme in športno igro!